Poprzednia strona
  • wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

22.07.2019

AKCJA INFORMACYJNO-EDUKACYJNA “KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ”

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju do końca września 2019 r. Akcja została zorganizowana nad jeziorem w Siemirowicach, w piątek 19 lipca, przez gminę Cewice, Komendę Powiatową Policji z Lęborka, Ochotniczą Straż Pożarną z Łebuni, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej z Lęborka oraz przy współpracy z ratownikami WOPR Siemirowice. Jednym z głównych celów podjętego przedsięwzięcia było zwrócenie szczególnej uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może ze sobą rekreacja wodna, a także promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą.

W ramach akcji poszczególne służby zaprezentowały swoje działania profilaktyczne zarówno dla dzieci
i młodzieży, jak również dla dorosłych. Drużyna WOPR Siemirowice zaprezentowała pokaz ratownictwa wodnego i przybliżyła zasady postępowania nad wodą w czasie letniego wypoczynku. Zgromadzeni mogli także zobaczyć nie tylko łódź ratowniczą, ale również sprawne działania ratownicze podejmowane wobec osoby tonącej przez strażaków. Funkcjonariusz policji st. sierżant Marta Bąciaszek przeprowadziła pogadankę z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań podczas spędzania wakacji nad wodą. Podczas akcji drużyna WOPR przeprowadziła zawody, podczas których uczestnicy ścigali się na rowerach wodnych oraz łodzią ratunkową. Nagrody wręczył Wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka. Dla celów akcji przygotowano ulotki z informacjami, które nakłaniają m.in. do korzystania ze strzeżonych kąpielisk i  stosowania się do obowiązujących na nich znaków. Dzieci i młodzież otrzymały także breloki odblaskowe.

Dziękujemy  st. sierżant Marcie Bąciaszek z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, Adamowi Buczyńskiemu
i ratownikom z drużyny WOPR Siemirowice, strażakom z OSP Łebunia oraz strażakom z Państwowej Straży Pożarnej z Lęborka za wspólne zorganizowanie akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 

 

Kalendarz wydarzeń
Ładowanie Wydarzenia
7
czerwiec

Brak wydarzeń

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Fotorelacje

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress