Poprzednia strona
  • wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

14.01.2020

BEZPIECZNE FERIE – AKCJA INFORMACYJNO – EDUKACYJNA

W poniedziałek 13 stycznia w naszym województwie rozpoczęły się ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to czas zabaw na świeżym powietrzu i wyjazdów zimowych. Aby ferie zimowe przebiegły bezpiecznie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Mimo, że obecnie brak prawdziwej zimy w naszej gminie to wraz z przedstawicielami  policji, straży pożarnej i ratownikami z drużyny WOPR Siemirowice zorganizowano akcje informacyjno-edukacyjną we wszystkich szkołach z terenu gminy dotyczącą bezpiecznych ferii zimowych.

Sierż. sztab. Marta Bąciaszek z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku przypomniała jak ważne jest  przestrzeganie zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe na ubraniach. Po pogadance uczniowie otrzymali odblaski w postaci opasek.  Pani Marta przypomniała również czym jest zjawisko cyberprzemocy, które na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Młodzież wysłuchała rad, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. W każdym zdaniu podkreślała, że cyberprzemoc jest przestępstwem i poważne jej przejawy należy zgłaszać organom ścigania.

Kolejnym gościem podczas pogadanki był mł. asp.  Radosław Wroński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. Opowiedział uczniom o zagrożeniach czyhających w trakcie ferii zimowych. Omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał również przed nieprzemyślanymi zabawami na zamarzniętych jeziorach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. W ramach przypomnienia powtórzył z uczniami numery telefonów alarmowych oraz zasady korzystania z nich.

Marta Musiał oraz Ewa Labuda z drużyny WOPR Siemirowice przedstawiły zasady udzielania pierwszej pomocy.

Celem spotkania była nauka młodych ludzi prawidłowego i bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku w czasie ferii zimowych oraz reagowania na sytuacje kryzysowe, w tym umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Rozmowy miały za zadanie uświadomić uczniów jak ważne jest bezpieczeństwo i umiejętne korzystanie z wolnego czasu. Uczniowie brali żywy udział w dyskusji. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania i wysuwali konstruktywne wnioski. Służby mundurowe co roku dokładają wszelkich starań a w szczególności apelują, zarówno do tych najmłodszych, jak i młodzieży oraz ich rodziców o rozwagę, by uniknąć zagrożeń.

Uczniowie otrzymali od Gminy Cewice ulotki informacyjne przedstawiające zasady, których należy przestrzegać podczas ferii zimowych, a najmłodsi uczestnicy spotkania zimowe kolorowanki.

 

Kalendarz wydarzeń
Ładowanie Wydarzenia
8
lipiec

Brak wydarzeń

« Lipiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Fotorelacje

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress