Poprzednia strona
  • wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

28.01.2020

BIWAK „ODYSEJA UMYSŁÓW” 1 DRUŻYNY HARCERSKIEJ IM. MORSKIEJ JEDNOSTKI RAKIETOWEJ

W dniach 20 – 24.01.2020 roku harcerze z 1 Drużyny Harcerskiej im. Morskiej Jednostki Rakietowej działającej przy Szkole Podstawowej w Przerytem gościli zaprzyjaźnione drużyny z Hufca ZHP Braniewo  – 1 GHDP im. S. Batorego oraz 11 GDSH „Melcekuke”. Inspiracją do tegorocznego  biwaku była „Odyseja Umysłów”, która uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe.

Przez ten tydzień świetnie się bawiliśmy rozwijając swoją kreatywność tworząc przedstawienia teatralne, budując konstrukcje z patyczków od lodów czy rozwiązując zagadki logiczne w licznych grach terenowych. Wzięliśmy udział w zajęciach z robotyki i bawiliśmy się w escape roomie.

Nie zabrakło także elementów poznawania regionu i kultury Kaszub. Odwiedziliśmy Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku oraz weszliśmy na najwyższy szczyt – Wieżycę oraz znajdującą się tam wieżę widokową.

Ostatni biwakowy wieczór to moment szczególny dla naszej drużyny gdyż obchodziliśmy swoje drugie urodziny. Był to też czas szczególnie wyjątkowy dla trójki naszych nowych harcerzy, którzy złożyli swoje Przyrzeczenie Harcerskie. Nie zabrakło urodzinowego tortu i prezentów.

Szczególnie chcielibyśmy podziękować Pani Dyrektor SP w Przerytem –  Aleksandrze Klein oraz wszystkim pracownikom szkoły za pomoc i zaangażowanie w to przedsięwzięcie. Dziękujemy także Panu Andrzejowi Długiemu, Kierownikowi Klubu 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach za wsparcie i życzliwość.

Biwak został dofinansowany w ramach projektu „Otwieramy horyzonty! Rozwój usług społecznych na rzecz dziecka i rodziny w powiecie lęborskim poprzez uruchomienie placówki wsparcia dziennego typu podwórkowego”.

druhna Anna Białous

Kalendarz wydarzeń
Ładowanie Wydarzenia
7
kwiecień

Brak wydarzeń

« Kwiecień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
Fotorelacje

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress