Poprzednia strona
  • wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

21.09.2020

I Bieg Pocztylionu w Gminie Cewice w ramach cyklu Kaszuby Biegają

20 września br. w Cewicach odbył się I Bieg Pocztylionu na 5 km oraz zawody Nordic Walking w ramach cyklu Kaszuby Biegają.

Kaszuby Biegają to cykl biegów, którego celem jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, profilaktyka chorób cywilizacyjnych, promocja piękna przyrody, cudownych lasów, jako miejsca wypoczynku oraz obcowania z przyrodą mieszkańców województwa pomorskiego a także promocja Kaszub, w szczególności miejsc wyjątkowych.

W biegu głównym, którego trasa prowadziła przez lasy Nadleśnictwa Cewice, zwyciężyli Bartłomiej Zyborowicz z Gdańska i Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni. Poza kwalifikacją ogólną wyróżniono również najlepszych zawodników z naszej gminy. Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury oraz Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, przy współpracy z  Urzędem Gminy w Cewicach i Nadleśnictwem Cewice, pod patronatem Wójta Gminy Cewice. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali m.in.: OSP Cewice oraz Centrum Medyczne Falck.

Zapraszamy wszystkich miłośników biegów na stronę http://www.kaszubybiegaja.pl/, gdzie można śledzić harmonogram kolejnych wydarzeń w ramach cyklu Kaszuby Biegają. A jak zapewniał podczas zawodów Wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka „- to dopiero początek biegowej współpracy gminy z organizatorami Kaszuby Biegają”.

Najlepsi z Gminy Cewice:

Kobiety:

  1. Brygida Wenta, Łebunia
  2. Urszula Paczuła, Cewice
  3. Angelika Szalaty, Siemirowice

Mężczyźni:

  1. Artur Nowicki, Malczyce
  2. Radosław Bandosz, Siemirowice
  3. Sylwester Jóskowski, Cewice

Zwycięzcy I Biegu Pocztylionu w Cewicach w poszczególnych kategoriach:

Kobiety Open

  1. Aleksandra Baranowska-Trzasko, Gdynia, TOPO ATHLETIC/ KUJAWSCY RUNNERS
  2. Monika Kujawska, Żukowo, KUJAWSCY RUNNERS
  3. Natalia Ruchlewicz, Sztum
  4. Dominika Przybylska, Stobno, DĄB STOBNO
  5. Klaudia Sójka, Człuchów, UKS WIKING RYCHNOWY
  6. Adriana Olejnik, Gowidlino

Mężczyźni Open

  1. Bartlomiej Zyborowicz, Gdańsk, KUJAWSCY RUNNERS
  2. Grzegorz Kujawski, Puck, FORMA JAK WINO / PRZYJACIELE W BIEGU
  3. Marcin Sieciński, Żukowo, KUJAWSCY RUNNERS
  4. Leszek Wróblewski, Kościerzyna, ŚWIAT PŁYTEK U KRYSPINA
  5. Antoni Marszk, Kartuzy
  6. Dariusz Jarzyński, Starogard Gdański, ORACZ Z KOCIEWIA

 

Kobiety – kategorie wiekowe

K0-29

  1. Ewa Pasierbska, Gdańsk
  2. Julia Lademann, Kleszczyniec
  3. Sylwia Lewandowska, Niezabyszewo, ŚWIAT PŁYTEK U KRYSPINA

K30-39

  1. Izabela Ceynowa, Reda
  2. Paulina Kalinowska, Kiełpino
  3. Brygida Wenta, Łebunia, CEWICKI KLUB MORSA I BIEGACZA

K40-49

  1. Joanna Dziewiatowska, Tuchom, DIETETYKA-24.PL
  2. Anna Serkowska, Kartuzy
  3. Katarzyna Damps, Skrzeszewo, PRZYJACIELE W BIEGU

K50-59

  1. Mirosława Bela, Kolonia
  2. Beata Niewińska, Gdańsk
  3. Katarzyna Wawerko, Banino, SZALONY GDAŃSK BIEGA

K60+

  1. Mariola Kuptz, Sopieszyno, AKKUS

Mężczyźni – kategorie wiekowe

M0-29

  1. Tomasz Kryzel, Człuchów, UKS WIKING RYCHNOWY
  2. Łukasz Muszak, Bytów, LĘBORSKI KLUB BIEGACZA IM. BRACI PETK LĘBORK
  3. Radosław Bandosz, Siemirowice, 1 BZ LĘBORK

M30-39

  1. Piotr Reclaf, Borzestowo, BORZESTOWO
  2. Klaudiusz Kłos, Skórcz, CHORS RUNNING TEAM
  3. Andrzej Sobkowiak, Banino, KUJAWSCY RUNNERS

M40-49

  1. Marcin Seniuś, Egiertowo
  2. Dariusz Czech, Rekowo
  3. Tomasz Hendrich, Banino

M50-59

  1. Kazimierz Zawadzki, Błotnia, PRUSZCZ BIEGA
  2. Grzegorz Stromski, Siemirowice, JASZCZURKA SMACZNA TEAM
  3. Jarosław Prokopiuk, Gdynia, PROCAR GDYNIA

M60+

  1. Krzysztof Nagórek, Słupsk, TUPOT USTKA
  2. Roman Bluj, Gdynia
  3. Jan Klasa, Nożyno

 

 

 

Kalendarz wydarzeń
Ładowanie Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

27
listopad

OTWARTE SADZENIE LASU

MIĘDZY NAMI KOBIETAMI W GCK – MAKRAMA

AKCJA POBIERANIA KRWI

WIOSENNY TUŁACZ 2020

GALA SPORTU POWIATU LĘBORSKIEGO

TROPEM WILCZYM – BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

TARGOWISKO 7:00-13:00

TARGOWISKO 7:00-13:00

POCZTYLION – RAJD ROWEROWY

IV RODZINNY RAJD ROWEROWY – GCK-BUKOWINA-GCK

Targowisko – otwarcie

PSZOK – otwarcie

XIX Powiatowe Dożynki – Krępa Kaszubska

III Bieg na Orientację Drużyn Strażackich – Krępkowice, jezioro Brody

27 finał WOŚP

II sesja

5. powiatowy przegląd solistów-instrumentalistów

+ Eksportuj wydarzenia
« Listopad 2020 » loading...
P W Ś C P S N
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Fotorelacje

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress