Poprzednia strona
  • wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

12.09.2019

III BIEG NA ORIENTACJĘ DRUŻYN STRAŻACKICH

III Bieg na Orientację Drużyn Strażackich okazał się ogromnym sukcesem. W zawodach udział wzięło 125 osób. Puchary zwycięzcom wręczył wójt gminy Cewice Jerzy Bańka oraz prezes OSP Łebunia dh Radosław Wroński.

Bieg na orientację to zawody sportowe, w których na podstawie mapy uczestnicy muszą przebiec wyznaczoną trasę w terenie, w jak najkrótszym czasie, odnajdując i potwierdzając po drodze punkty kontrolne. Każdy bieg jest unikalny, ponieważ nie zna się trasy przed zawodami.

III Bieg na Orientację Drużyn Strażackich w gminie Cewice, realizowany na trzech dystansach – 5, 8  i 12 km, odbył się w Krępkowicach nad jeziorem Brody. Zawodnicy na starcie otrzymali mapę z zaznaczonymi punktami ukrytymi w lesie. Mapa do biegu na orientację zdecydowanie różni się od popularnych samochodowych. Zawodnicy biegu otrzymali mapę w skali 1:10 000, co oznacza, że 1 centymetr na mapie odpowiada 100 metrom w terenie, z uwagi na potrzebę odwzorowania dużej ilości detali. Zawodnik biegający z mapą musi wykazać się nie tylko sprawnością i wytrzymałością fizyczną, ale również umiejętnością czytania mapy. Bieg skierowany był nie tylko do funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, członków Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, ale również do całych rodzin.

Bieg został podzielony na trzy kategorie:

  • K1 – trzy osoby + opiekun – członkowie MDP na dystansie ok. 5km;
  • K2 – trzy osoby – członkowie OSP, funkcjonariusze PSP, WSP powyżej 18 roku życia (drużyny męskie lub żeńskie). Dystans: 10 – 12 km;
  • K3 – drużyny rodzinne/mieszane, dystans ok. 8km.

Biegowi towarzyszył piknik rodzinny z ogniskiem z kiełbaskami, grochówką strażacką i konkursami dla dzieci. Najmłodsi zmierzyli się z konkurencjami takimi jak: udzielenie pierwszej pomocy czy  gaszenie pożaru, zdobywając tym samym patent „Młodego Strażaka”. Na mecie na wszystkich zawodników czekała koszulka za ukończenie biegu i pamiątkowe zdjęcie. Podczas imprezy drużyna WOPR Siemirowice zaprezentowała pokaz ratownictwa wodnego, a Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza z Lęborka pokaz łodzią ratowniczą.

III Bieg na Orientację Drużyn Strażackich zorganizowany został przez Ochotniczą Straż Pożarną w Łebuni oraz Urząd Gminy w Cewicach.

Dziękujemy Adamowi Buczyńskiemu i ratownikom z drużyny WOPR Siemirowice, strażakom z OSP Łebunia, Pomorskiemu Klubowi Orientacji Harpagan oraz strażakom z Państwowej Straży Pożarnej z Lęborka za wspólne zorganizowanie III Biegu na Orientację Drużyn Strażackich a także Gminnemu Centrum Kultury za zorganizowanie zabaw dla dzieci.

Wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach:

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń
Ładowanie Wydarzenia
21
luty

Brak wydarzeń

« Luty 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
Fotorelacje

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress