Poprzednia strona
  • wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

15.01.2021

Narodowy Program Sczepień – punkt szczepień w Gminie Cewice

Szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię. Narodowy Program Szczepień służy zaplanowaniu działań, które mają zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli Polski. Obejmuje nie tylko zakup odpowiedniej liczby szczepionek, ich dystrybucję, ale także monitoring przebiegu i efektywności szczepienia oraz bezpieczeństwo Polaków. Szczepionka jest dobrowolna, darmowa i bezpieczna.

Pierwsze dawki będą przeznaczone dla osób najbardziej narażonych, takich jak:

  •  pracownicy służby zdrowia;
  • mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i pacjenci Zakładów Leczniczo-Opiekuńczych;
  • seniorzy (osoby, które skończyły 80 lat – będą mogły się rejestrować na szczepienie od 15.01.2021, a osoby, które skończyły 70 lat – od 22.01.2021);
  • służby, które wspomagają walkę z COVID-19 – m.in. policja i wojsko;
  • nauczyciele.

Jak działa szczepionka?
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.
Dlaczego warto się zaszczepić?
Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.
Epidemię COVID-19 szczególnie odczuwają przedsiębiorcy. Szczepienia to skuteczny mechanizm ochronny dla polskiej gospodarki. Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej będziemy mogli otworzyć restauracje i hotele, a także swobodnie wyjechać na urlop i wakacje. Jest to szczególnie ważne dla polskich firm, które aby przetrwać ten trudny czas, korzystają ze wsparcia rządowego w ramach Tarczy Antykryzysowej i Finansowej.

Punkt szczepień w Gminie Cewice
Na terenie naszej gminy punkt szczepień zlokalizowany jest w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Małgorzata Cebella-Wieczorek, Osiedle Na Wzgórzu 35 w Cewicach. Osoby chętne do zaszczepienia powinny zarejestrować się pod numerem telefonu 59 861 14 18, w terminach zgodnie z narodowym harmonogramem. Ponadto informujemy, iż w Urzędzie Gminy w Cewicach został utworzony punkt informacji, w którym udzielane są podstawowe informacje o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 i organizacji szczepień na terenie gminy Cewice. Informacji można zasięgać pod numerem telefonu (059) 861 34 98 , w godzinach otwarcia urzędu. Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę̨ z w/w schorzeniami oraz osoby mające obiektywnie i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, będą̨ mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez gminę transportu. Chęć skorzystania z bezpłatnego dowozu, na terenie gminy, należy zgłosić przy rejestracji na szczepienie.

 

Pełne kompendium wiedzy w zakresie Narodowego Programu Szczepień oraz samych szczepionek, znajduje się na rządowej stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

 

Szczepimy się. Zarejestruj się na bezpłatne szczepienie. Przejdź kwalifikację medyczną i wypełnij formularz. Zaszczep się przeciw COVID-19. Przyjmij drugą dawkę szczepionki. SPrawdź dlaczego warto na: gov.pl/szczepimysie

 

Dowiedz się więcej na temat szczepionki przeciw COVID-19, www.gov.pl/szczepimysie

Jakie grupy będą szczepione w pierwszej kolejności? Pracownicy służby zdrowia, mieszkańcy DPS i pacjencji ZOL, osoby starsze pow. 60r ż., służby pracujące przy covid-19 (policja, wojsko)

Szczepionka jest dobrowolna, darmowa

Kalendarz wydarzeń
Ładowanie Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

25
luty

OTWARTE SADZENIE LASU

MIĘDZY NAMI KOBIETAMI W GCK – MAKRAMA

AKCJA POBIERANIA KRWI

WIOSENNY TUŁACZ 2020

GALA SPORTU POWIATU LĘBORSKIEGO

TROPEM WILCZYM – BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

TARGOWISKO 7:00-13:00

TARGOWISKO 7:00-13:00

POCZTYLION – RAJD ROWEROWY

IV RODZINNY RAJD ROWEROWY – GCK-BUKOWINA-GCK

Targowisko – otwarcie

PSZOK – otwarcie

XIX Powiatowe Dożynki – Krępa Kaszubska

III Bieg na Orientację Drużyn Strażackich – Krępkowice, jezioro Brody

27 finał WOŚP

II sesja

5. powiatowy przegląd solistów-instrumentalistów

+ Eksportuj wydarzenia
« Luty 2021 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Fotorelacje