Poprzednia strona
  • wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

26.07.2019

OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W LĘBORKU

25 lipca br. lęborscy policjanci wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Policji. Kilkunastu policjantów odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe. Wyróżnieni zostali również pracownicy Policji. W uroczystości uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan oraz zaproszeni goście reprezentujący władze samorządowe, oraz instytucje współpracujące z lęborską Policją. W tym roku przypada 100 rocznica powstania Policji Państwowej.

Lęborskie obchody Święta Policji rozpoczęły się o godzinie 13. 00 w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku przy ul. Toruńskiej. Uroczystemu apelowi przewodniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan. Funkcję gospodarza ceremonii pełnił Komendant Powiatowy Policji w Lęborku kom. Mariusz Mejer.
Gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Lęborku kom. Mariusz Mejer podziękował wszystkim lęborskim policjantom i pracownikom komendy w Lęborku oraz jednostek podległych za codzienną rzetelną i oddaną służbę, współpracę i zaangażowanie we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lęborskiego. Komendant podziękował również pracownikom jednostki za zaangażowanie i odpowiedzialne wypełnianie swoich obowiązków.

W policyjnych uroczystościach uczestniczył Wójt Gminy Cewice, który złożył życzenia satysfakcji płynącej z pełnienia tej zaszczytnej i ofiarnej służby. Swoją obecnością policjantów zaszczycili również emerytowani funkcjonariusze komendy w Lęborku jak też komendanci w stanie spoczynku oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych i współpracujących na co dzień ze stróżami prawa służb i instytucji.

Podczas uroczystości wyznaczeni funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lęborku otrzymali awanse na kolejne wyższe stopnie policyjne. Akty nominacyjne wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Krzysztof Kozelan oraz Komendant Powiatowy Policji w Lęborku kom. Mariusz Mejer. W uznaniu za wzorowo wykonywaną pracę oraz za zaangażowanie społeczne wyróżnieni zostali także pracownicy Policji.
Kapituła 12 edycji Konkursu „Policjant, który mi pomógł” w czerwcu tego roku wybrała pięciu laureatów, wśród których wybrana została funkcjonariuszka tutejszej komendy mł. asp. Justynę Naronowicz. Komendant Główny Policji, za szczególne osiągnięcia w służbie nagrodził również 8 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lęborku oraz pracownika cywilnego.

Na zakończenie kom. Mariusz Mejer podsumował pracę policjantów lęborskiego garnizonu i podziękował im za wkład w działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w powiecie lęborskim. Przybyłym gościom komendant podziękował za współpracę, zaangażowanie we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lęborskiego.

źródło: KPP w Lęborku

 

Kalendarz wydarzeń
Ładowanie Wydarzenia
7
czerwiec

Brak wydarzeń

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Fotorelacje

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress