herb Cewice

Oficjalny serwis gminy

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
  • Pic 10
  • Pic 11
  • Pic 12
  • Pic 13
  • Pic 14
  • Pic 15
  • Pic 16
Dziś jest sobota 24 lutego 2018, dziś są imieniny: Macieja i Bogusza

XI Powiatowa Gala Sportu

dodano: 2018-02-12 14:05:22

Blisko 150 nagród otrzymali najwybitniejsi sportowcy, trenerzy, działacze i sponsorzy podczas corocznego święta powiatowego sportu. XI Gala Sportu Powiatu Lęborskiego odbyła się w minioną sobotę w Szkole Podstawowej w Cewicach.

 

Starosta lęborski Teresa Ossowska – Szara uhonorowała nagrodami 41 najwybitniejszych zawodników i 11 trenerów osiągających w pracy najlepsze rezultaty. Jak co roku, impreza podczas której spotykają się sportowcy, trenerzy, działacze sportowi oraz wszelkie osoby wspierające rozwój lokalnego sportu, stała się również okazją do wręczenia nagród i wyróżnień w ramach „Sportowych Laurów Powiatu Lęborskiego”. Jak zawsze, nie zabrakło również kibiców, którzy nie tylko podczas zawodów wspierają sportowców, ale również uczestniczą w chwilach, w których jest okazja do podziękowań najlepszym za ich dokonania.

Starosta Lęborski przyznał wyróżnienia za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym, zaś Powiatowa Rada Sportu uhonorowała najwybitniejszych statuetkami. Otwarcia imprezy dokonała Starosta Lęborski Teresa Ossowska – Szara w towarzystwie gospodarza gminy, na terenie której odbywała się tegoroczna gala, Wójta Cewic, Jerzego Pernala.

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich nagrodzonych:

ZAWODNICY:

Weronika Hallmann, Hubert Domaros, Adam Dosz, Maja Chrzanowska, Kamila Bulman, Stanisław Boniaszczuk, Robert Michalski, Przemysław Reszka, Paweł Tokarz, Julia Okuniewska, Paula Wrońska, Michał Parczewski, Aleksandra Klimik, Agnieszka Kreft, Natasza Olkowska, Krzysztof Kruzel, Agnieszka Gumienna, Konrad Gumienny, Alicja Olkowska, Szymon Sołtys, Hanna Rutecka, Kornel Łazorczyk, Joanna Drzeżdżon, Piotr Szczegielniak, Olimpia Balcerowska, Paweł Bielka, Mateusz Treder, Igor Zagożdżan, Mateusz Buśko, Arek Petka, Piotr Rzeszutek, Denis Abe, Bartłomiej Szyca, Bartłomiej Klinkosz, Robert Bojanowski, Jan Stowba, Tomasz Spoczyński, Krzysztof Różnicki, Jakub Benka, Jakub Klimik, Wiktoria Naczk,

TRENERZY:

Wojciech Potrykus, Adam Miotk, Dariusz Gromulski, Robert Biczkowski, Piotr Pobłocki, Antoni Pałucki, Karol Kruzel, Jarosław Pruski, Wiesław Wojciechowski, Marcin Dawidowski, Witold Krużycki

 

W plebiscycie „Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2017 r.” w 13 kategoriach nagrody i wyróżnienia otrzymali:

Sportowiec młodzik:

10 miejsce - Szymon Nowicki- KTS - K Lew Lębork

9 miejsce - Jonatan Jażdżewski - Kreativ Sport Lębork

8 miejsce - Paweł Bielka - Klub Karate Shotokan w Lęborku

7 miejsce - Paweł Pachocki - KTS K Lew Lębork

6 miejsce - Igor Zagożdżan - Klub Karate Shotokan w Lęborku

5 miejsce - Krzysztof Różnicki - Lęborski Klub Biegacza im. „Braci Petk”

4 miejsce - Filip Lewandowski - Kreativ Sport Lębork

3 miejsce - Bartłomiej Klinkosz -  Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”

2 miejsce - Jakub Kozłowski - Klub Strzelecki LOK Lider - Amicus

1 miejsce - Paweł Tokarz - Klub Strzelecki LOK Lider Amicus

Sportowiec młodziczka

6 miejsce - Wiktoria Naczk - Kreativ Sport Lębork

5 miejsce - Aleksandra Klimik - Klub Karate Shotokan w Lęborku”

4 miejsce - Hanna Rutecka - Klub karate Shotokan w Lęborku

3 miejsce - Magdalena Szymańska - UKS „Start”

2 miejsce - Agnieszka Rzepka - Klub Strzelecki LOK Lider - Amicus

1 miejsce - Agnieszka Kurek - UKS „jedynka” MEYN Solex Lębork

Sportowiec junior

3 miejsce - Hubert Judycki - Klub Karate Shotokan w Lęborku

2 miejsce - Filip Krefft -Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”

1 miejsce - Stanisław Boniaszczuk - Klub Strzelecki Lok Lider Amicus

Sportowiec juniorka

6 miejsce - Agniewszka Kreft - Klub Karate Shotokan w Lęborku

5 miejsce - Nikola Szlaska - UKS „ Ekoludek” Szczenurze

4 miejsce - Natasza Olkowska” - Klub Karate Shotokan w Lęborku

3 miejsce - Maja Chrzanowska - Klub Strzelecki LOK Lider Amicus

2 miejsce - Julia Okuniewska - Klub Strzelecki LOK Lider - Amicus

1 miejsce - Weronika Hallmann - UKS „jedynka” Meyn Solex Lębork

Sportowiec senior

9 miejsce - Dominika Nowakowska - Lęborski Klub Biegacza „Braci Petk”

8 miejsce - Alicja Olkowska - Klub Karate Shotokan w Leborku

6 miejsce - Michał Parczewski - Klub Karate Shotokan w Lęborku

6 miejsce - Łukasz Kłos - Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”

5 miejsce - Piotr Rzeszutek- Klub Kolarski Lew Lębork

4 miejsce - Sławomir Dosz - Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”

3 miejsce - Adam Dosz - Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”

2 miejsce - Arkadiusz Petka - Klub Kolarski Lew Lębork

1 miejsce - Paula Wrońska - Klub Strzelecki LOK Lider Amicus

Drużyna, zespół roku – młodzik

5 miejsce - Klub Karate Shotokan w Lęborku - chłopcy

4 miejsce - Klub Karate Shotokan w Lęborku - dziewczyny

3 miejsce - KTS - K Lew Lębork

2 miejsce - Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”

1 miejsce - Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork

Drużyna, zespół roku – junior

3 miejsce - Pogon Farm Frites Lębork

2 miejsce - Klub Strzelecki LOK Lider Amicus - chłopcy

1 miejsce - Klub Strzelecki LOK Lider Amicus - dziewczyny

Drużyna, zespół roku – senior

6 miejsce - Lęborski Klub Sportowy „Pogoń” - koszykówka kobiet

5 miejsce - Lęborski Klub Biegacza im. „Braci Petk”

4 miejsce - TEAM Lębork

3 miejsce - Klub kolarski Lew Lębork

2 miejsce - Trefl Lębork

1 miejsce -Klub Strzelecki LOK Lider Amicus

Sportowe Odkrycie roku

9 miejsce - Paweł Pachocki - KTS - K Lew Lębork

8 miejsce - Hanna Rutecka - Klub Karate Shotokan w Leborku

7 miejsce - Szymon Nowicki - KTS - K Lew Lebork

5 miejsce - KTS - K Lew Lębork - dziewczyny

5 miejsce - Krzysztof Różnicki - Lęborski Klub biegacz „Braci Petk”

4 miejsce - Mateusz Buśko - UKS Ekoludek Szczenurze

3 miejsce - Hubert Rajkowski - Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki

2 miejsce - Mateusz Żukowski - Lechia Gdańsk S.A

1 miejsce - Kamila Bulman - Klub Strzelecki LOK Lider Amicus

Trener

6 miejsce - Zygmunt Petk - Lęborski Klub Biegacza „Braci Petk”

5 miejsce - Piotr Pobłocki - Klub Karate Shotokan

4 miejsce - Witold Krużycki - UKS Ekoludek Szczenurze

3 miejsce - Wojciech Potrykus- Lęborski Klub sportowy „Pogoń”

2 miejsce - Robert Biczkowski - Klub Strzelecki LOK Lider Amicus

1 miejsce - Dariusz Gromulski - UKS „jedynka” Meyn - Solex Lębork

Trener gier zespołowych

3 miejsce - Łukasz Świątek - KTS - K Lew Lębork

2 miejsce - Waldemar Walkusz - Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”

1 miejsce -Marcin Dawidowski - Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki

Sportowe wydarzenie roku

  1. XIX MARATON PIŁKI SIATKOWEJ MŁODZIEŻY – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki
  2. SIATKARSKIE WYDARZENIE LATA – MECZ EKSTRAKLASY PIŁKI SIATKOWEJ POMIĘDZY TREFLEM GDAŃSK – INDYKPOL OLSZTYN
  3. I LĘBORSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KOBIET LEO LADY’S CUP o PUCHAR STAROSTY LĘBORSKIEGO – KTS – K LEW LĘBORK
  4. PUCHAR POLSKI KARATE WKF – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  5. V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR WÓJTA GMINY NOWA WIEŚ LĘBORSKA „KOMPUTRONIK CUP 2017”
  6. MIĘDZYNARODOWE ZAWODY STRZELECKIE BALTIC CUP 2017 – Klub Strzelecki LOK Lider – Amicus Lębork
  7. XXXV Ogólnopolski Otwarty Bieg Przełajowy o „Puchar Leśny” pamięci Tomasza Hopfera, X Międzynarodowa mila ROL LAND Obliwice pamięci Olimpijczyka Piotra Gładkiego, XVI Ogólnopolski Bieg Sołtysów i Vip – ów pamięci Jana Pawła II, III Mistrzostwa Polski w przeciąganiu ciągnika.

Sponsor Roku:

  1. Fundacja Recal – Andrzej Łobocki
  2. Farm Frites Poland S.A. – Ernst Christoph Lehmann - Barenklau
  3. Przedsiębiorstwo Budowlane „Wójcik” – Wiesław Wójcik
  4. BNA Polska – Obliwice – Zdzisław Małecki
  5. Piekarnia – Cukiernia – Krzysztof Wenta
  6. Salon Sportowy Mistral – Bożena i Stanisław Renusz
  7. Robex – Evert Vervelde
  8. Firma Handlowo – Usługowa „Orion” – Rafał Bąk
  9. Ap Sped – Agnieszka i Przemysław Gajkowscy
  10. RAI Przedsiębiorstwo Budowlane – Andrzej Rynkiewicz
  11. Amicus – Stanisław Mazurek
  12. Hotel Lech Resort & SPA w Łebie – Leszek Pisarski
  13. Auto Buniks – Bogusław Wrzesień
  14. Punkt Skupu Surowców Wtórnych – Kazimierz Bandzmer

 

Działacz Ostatniego Ćwierćwiecza:

Zygmunt Petk, Edward Nagórski

Nagroda specjalna:

Danuta Smidt

Wyróżnienia Burmistrzów i Wójtów Powiatu Lęborskiego:

Wyróżnienie Burmistrza Miasta Lęborka Witolda Namyślaka otrzymali: Weronika Hallmann, Dariusz Gromulski

Wyróżnienie Burmistrza Miasta Łeby Andrzeja Strzechmińskiego otrzymali: Szymon Sołtys, Agnieszka Gumienna, Konrad Gumienny

Wyróżnienie Wójta Gminy Wicko Dariusza Waleśkiewicza otrzymał: Mateusz Buśko

Wyróżnienie Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska Ryszarda Wittke otrzymała: Weronika Hallmann

Wyróżnienie Wójta Gminy Cewice Jerzego Pernala otrzymała: Agnieszka Kreft – Klub Karate Shotokan w Lęborku

W części artystycznej tegorocznej gali zaprezentowali się Mieszko Włodarczyk i mieszkaniec gminy Cewice – Mariusz Czajka. Szczególne podziękowania za doskonałe przygotowanie sali na to wyjątkowe sportowe wydarzenie roku należą się Barbarze Selonke, dyrektorowi Zespołu Szkół w Cewicach.

Galeria zdjęć

e-Urząd

Ogłoszenia

Multimedia

Instytucje

Strategie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy w Cewicach
ul. W. Witosa 16
84-312 Cewice

tel: 59 861 34 60, 861 34 61
fax: 59 861 34 62
email: sekretariat@cewice.pl

Ważne informacje

NIP: 841-10-13-327
REGON: 000531677

konto: 33 9324 1018 0022 6556 2000 0330

Nasz urząd
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia