herb Cewice

Oficjalny serwis gminy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
 • Pic 14
 • Pic 15
 • Pic 16
Dziś jest poniedzialek 17 grudnia 2018, dziś są imieniny: Olimpii i Łazarza

XII Dożynki Powiatowe

dodano: 2012-09-13 12:04:54

15 września Gmina Cewice była gospodarzem XII Powiatowych Dożynek. Organizatorami imprezy były władze samorządowe Gminy Cewice i Powiatu Lęborskiego. W piękne, niedzielne przedpołudnie przybyło do Cewic wielu znamienitych gości, m.in. Jarosław Selin – poseł RP, Wiktor Tyburski – starosta lęborski, Ryszard Wenta – wicestarosta lęborski, Adam Stenka – przewodniczący Rady Miejskiej w Lęborku, Elżbieta Zajączkowska – zastępca burmistrza Lęborka, Ryszard Wittke – wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska, Andrzej Strzechmiński – burmistrz Łeby, Marian Hauza – nadleśniczy Nadleśnictwa Cewice, radni Gminy Cewice, kierownicy jednostek organizacyjnych z powiatu lęborskiego, przedstawiciele Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Banku Spółdzielczego w Łebie, Banku Gospodarki Żywnościowej, sołtysi i przedstawiciele rad sołeckich. Nie zawiedli również mieszkańcy powiatu lęborskiego, którzy licznie przybyli na święto plonów.

Dożynki Powiatowe rozpoczęły się mszą świętą i pochodem dożynkowym, który przy dźwiękach orkiestry dętej „Ziemia Lęborska” pokonał trasę z Kościoła pw. WNMP do Zespołu Szkół w Cewicach.

Zgromadzonych gości powitał Jerzy Pernal – wójt Gminy Cewice, który dokonał oficjalnego otwarcia dożynek powiatowych. Starosta lęborski podkreślił wielką rolę rolników i wartość ich pracy w życiu wszystkich ludzi.

Zgodnie z tradycją wójt i starosta, jako gospodarze dożynek, otrzymali z rąk starostów dożynkowych Marleny i Grzegorza Wentów z Siemirowic chleb upieczony ze zboża pochodzącego z tegorocznych plonów, którym podzielili się ze wszystkimi osobami przybyłymi na uroczystość.

Organizatorzy przygotowali tego dnia wiele atrakcji, tak by każdy z gości mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Były więc: wystawa płodów rolnych, stoiska gmin, powiatu lęborskiego oraz KRUS, Banku Gospodarki Żywnościowej, Polskiego Związku Pszczelarzy, Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lęborku. Na scenie zaprezentowały się liczne zespoły z całego powiatu: orkiestra dęta „Ziemia Lęborska”, Chór Gminy Cewice, zespół „Mareści”, Zespół „Lewino”, „Zosieńki” z Wicka i „Kwiaty Jesieny” z gminy Nowa Wieś Lęborska, zespół bębniarzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku, zespoły taneczne: Luzik, Luz, Luz II, Stokrotki i Szyk działające przy MDK w Lęborku, perkusiści z Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”, wokalistka Agnieszka Kielas – jedna z laureatek gminnego konkursu młodych talentów gminy Wicko oraz kabaret „Cipuleńki” z Wojciechowa,

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja wieńców dożynkowych. W gminnym konkursie na najpiękniejszy wieniec wygrało sołectwo Cewice, drugie miejsce zajęło sołectwo Maszewo Lęborskie, trzecie – Siemirowice. W konkursie powiatowym największe uznanie komisji sędziowskiej zdobył wieniec z Sołectwa Nowa Wieś Lęborska, drugie miejsce przypadło w udziale sołectwu Cewice, trzecie – sołectwu Wicko.

Rozstrzygnięto również konkurs na najładniejszą posesję w powiecie lęborskim – „Żyjmy Ładniej”. W kategorii „posesja rolnicza” wyniki przedstawiały się następująco:
I miejsce - Marek Milewczyk z Czarnówka
II miejsce – Helena i Tadeusz Mrozewscy z Lubowidza
III miejsce – Anna i Władysław Bieganowscy z Darżewa

W kategorii „posesja nierolnicza”:
I miejsce – Mirosław Rogowski z Cewic
II miejsce – Alina Korda z Lubowidza
II miejsce – Katarzyna i Zbigniew Bąkała z Chabrowa
III miejsce – Lucyna Adamczak z Lubowidza.

Jedno z wyróżnień zdobył pan Roman Cybula z Cewic.

Na zakończenie dożynek odbyła się zabawa taneczna. Do tańca przygrywał zespół „Półtora Gościa” z Rumi.

Galeria zdjęć

e-Urząd

Ogłoszenia

Multimedia

Instytucje

Strategie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy w Cewicach
ul. W. Witosa 16
84-312 Cewice

tel: 59 861 34 60, 861 34 61
fax: 59 861 34 62
email: sekretariat@cewice.pl

Ważne informacje

NIP: 841-10-13-327
REGON: 000531677

konto: 33 9324 1018 0022 6556 2000 0330

Nasz urząd
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia