herb Cewice

Oficjalny serwis gminy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
 • Pic 14
 • Pic 15
 • Pic 16
Dziś jest czwartek 27 grudnia 2018, dziś są imieniny: Kosmy i Damiana

Ludowy Klub Sportowy "Łebunia"

dodano: 2016-12-09 08:09:51

Ludowy Klub Sportowy "Łebunia"

Ludowy Klub Sportowy Łebunia jako stowarzyszenie kultury fizycznej działa od 06.05.2002r. Powstało z inicjatywy nauczyciela Szkoły Podstawowej w Łebuni mgr Gabriela Piechowiaka. Jesteśmy stowarzyszeniem kultury fizycznej, które nie prowadzi działalności gospodarczej.

Celem naszego klubu jest rozwijanie różnych form kultury fizycznej w środowisku dzieci i młodzieży szkolnej i pozaszkolnej, kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości dzieci i młodzieży, integrowanie środowisk uczniowskich, rodzicielskich i nauczycielskich na terenie swego działania oraz objęcie opieką sportowo uzdolnionej młodzieży. Klub działa na terenie gminy Cewice. Swoje cele realizujemy w szczególności przez wspomaganie realizacji szkolnych zajęć wychowania fizycznego, organizowanie aktywnego spędzania czasu wolnego i sportowych zajęć pozalekcyjnych, organizowanie różnorodnych form współzawodnictwa sportowego, uczestnictwa w ogólnodostępnych imprezach sportowych.

Poprzez swoją działalność uaktywniamy środowisko lokalne i zachęcamy również środowiska sąsiednie (Bukowina, Okalice, Popowo, Osowo).

Działamy w środowisku wybitnie popegeerowskim. Wspieraliśmy działania mieszkańców Łebuni w ramach "Pomorskiego Programu Odnowy Wsi", budowie nowej remizy strażackiej i odnowieniu "starej remizy" na potrzeby Klubu, remoncie sali komputerowej w szkole.

Z działalnością naszego Klubu wiążemy duże nadzieje wskrzeszenia dobrych tradycji sportowych związanych z wcześniej istniejącym już w Łebuni Przyzakładowym Zespołem Sportowym "Rolmech Łebunia"- działającym przy wsparciu Zakładu Rolnego. Powstał 17 lipca 1971 roku. Działały wówczas drużyny piłkarskie juniorów i seniorów. Miejscowe społeczeństwo z dużą aprobatą i zainteresowaniem odnosi się do działalności naszego Klubu.

Swoją działalność opieramy przede wszystkim na społecznej pracy swoich członków i działaczy, sponsorów, bazie sportowo – rekreacyjnej Szkoły Podstawowej w Łebuni (sala gimnastyczna, kompleks boisk ORLIK 2012).

Pierwsze sukcesy odnieśliśmy już w okresie wakacji 2003 roku, kiedy to w ramach prac własnych i sponsoringu przygotowaliśmy boisko szkolne do rozgrywek piłkarskich w klasie B juniorów i seniorów Podokręgu Słupskiego Piłki Nożnej. Zostało ono poszerzone wyrównane i ogrodzone. W prace aktywnie włączyli się także mieszkańcy Łebuni.

W sezonie 2003/2004 dzięki ogromnemu poświęceniu i niepowtarzalnemu charakterowi gry przez zawodników, po roku gry w klasie B, awansowaliśmy do klasy A, w której gramy do dnia dzisiejszego. Treningi zawodników odbywają się dwa razy w tygodniu. Działa szkółka piłki nożnej dla dzieci i młodzieży.

Członkowie LKS brali i biorą aktywny udział w imprezach organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Cewicach. Corocznie dwie drużyny naszego Klubu uczestniczą w rozgrywkach Halowej Ligi Piłki Nożnej Powiatu Lęborskiego.

Duża część członków LKS działa aktywnie w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebuni uczestnicząc w akcjach ratunkowych, zawodach pożarniczych w ramach Młodzieżowych Drużym Pożarniczych i dorosłych, konkursach wiedzy pożarniczej na szczeblu gminy i rejonu osiągając znaczące sukcesy – w nagrodę wyjeżdzają na dwutygodniowe obozy szkoleniowe do Wambierzyc k/ Polanicy Zdrój w Kotlinie Kłodzkiej. Strażacy – ochotnicy, a jednocześnie zawodnicy LKS-u w latach 2009-2011 wygrali kolejno 3 turnieje piłki nożnej Gminnych Jednostek OSP Powiatu Lęborskiego, a także na najlepszego bramkarza (Dariusz Maszota) i najlepszego strzelca (Radosław Wroński).

Wszystkie te działania prowadzą do celowego i efektywnego zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży szkolnej i pozaszkolnej oraz dorosłych. Oczywiście nasze sukcesy nie byłyby możliwe bez ogromnej pomocy i finansowanego wsparcia władz Gminy Cewice.

Corocznie wspiera nas finansowo- poprzez przydzielanie dotacji- Samorząd Gminy Cewice, za co składamy serdeczne podziękowania. Dzięki tym środkom finansowym i pracy społecznej naszych członków, pomocy ludzi dobrej woli i przyjaciół Klubu, możliwe jest jego istnienie i funkcjonowanie. Oczywiśnie nie należy zapominać o zawodnikach, którzy są fundamentem naszej działalności. Ich zaangażowanie i wkład pracy zasługuję na szczególne uznanie. Siły do ciągłej działalności dostarczają nam wierni kibice, którzy (kiedy graliśmy jeszcze na boisku w Łebuni) stawiali się w komplecie i gorąco nas dopingowali. Obecnie nasze drużyny grają na stadionie w Cewicach. Drużyna juniorów po reorganizacji gra w Słupskiej Klasie Okręgowej Junior A. Dziękujemy również sponsorom, Pani Dyrektor SP Łebunia Grażynie Piechowiak za udostępnianie pomieszczeń i bazy sportowej, a także za okazywaną pomoc organizacyjną.

W 2011 roku w zadaniu zleconym przez Gminę, a realizowanym po raz kolejny przez LKS uczestniczyło 59 zawodników a także 57 wolontariuszy. Nasz wkład w to zadanie to praca społeczna wyceniona na 28 tysięcy zł, dotacja Gminy 32 tysiące zł.

Pierwszym trenerem naszych drużyn był Pan Andrzej Kaufmann, następni to: Gabriel Piechowiak, Sławomir Czaja, Ireneusz Keller i Andrzej Kurzydło.

Władze naszego Klubu to:

 • Prezes - Gabriel Piechowiak
 • Wiceprezes – Radosław Wroński
 • Sekretarz – Robert Maszota
 • Kierownikiem drużyny jest Piotr Maszota
 • Kapitanem drużyny seniorów jest Sławomir Czaja
 • Kapitanem drużyny juniorów jest Miłosz Buś.

 

Klub prowadzi sekcję piłki nożnej juniorów- Słupska Klasa Okręgowa Junior E1, wcześniej Klasa Okręgowa Junior A i seniorów- Słupska Klasa A Grupa II, wcześniej Grupa I. W sezonie 2016/2017 gra 38 zawodników. Klub liczy około 80 członków.

Część seniorów LKSu jest aktywnymi członkami OSP Łebunia- tworzą drużynę piłkarską, która 7 razy z rzędu zajęła I miejsce w powiecie lęborskim w rozgrywkach OSP, wielokrotnie uczestniczyli w rozgrywkach wojewódzkich, zajmując czołowe miejsca, a w 2016 r. reprezentowali województwo pomorskie w rozgrywkach ogólnopolskich OSP w Gąsawie, powiat żniński. Natomiast juniorzy, wśród których są również dziewczęta, uczestniczyli w rozgrywkach turniejów ogólnopolskich Orlika, Tymbarku, Przystanek Euro i innych, zajmując czołowe miejsca na szczeblu gminy, powiatu, województwa i kraju.

Seniorzy w ostatnich 2 sezonach „otarli się“ o V ligę, zajmując odpowiednio III i IV miejsce.

W 2012 r. z okazji Euro 2012 w Polsce, zajęliśmy I miejsce w woj. pomorskim i nagrodzeni zostaliśmy sprzętem sportowym na znaczną kwotę. Imprezę podobną zorganizowaliśmy w 2016 r., gdzie uczestniczyło kilkuset uczestników. Nasze juniorki- Martyna Labuda i Aleksandra Czaja, aktywnie uczestniczyły w rozgrywkach kadry województwa pomorskiego U-13, a inne dziewczęta były powoływane na testy szkoleniowe.

Corocznie seniorzy grają w Halowej Piłce Nożnej w Lęborku i Sierakowicach (okazjonalnie). Dzięki dotacji Gminy Cewice możliwe jest uczestniczenie w regularnych rozgrywkach piłkarskich na szczeblu Podokręgu Słupskiego. Obecnie kształceniem młodzieży zajmują się wykwalifikowani trenerzy- Andrzej Kurzydło (juniorzy) i Sławomir Czaja (seniorzy). Prowadzimy szkółkę piłki nożnej. Juniorzy zajmują w swoich rozgrywkach czołowe miejsca. Dziękujemy Gminie Cewice za wsparcie.

e-Urząd

Ogłoszenia

Multimedia

Instytucje

Strategie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy w Cewicach
ul. W. Witosa 16
84-312 Cewice

tel: 59 861 34 60, 861 34 61
fax: 59 861 34 62
email: sekretariat@cewice.pl

Ważne informacje

NIP: 841-10-13-327
REGON: 000531677

konto: 33 9324 1018 0022 6556 2000 0330

Nasz urząd
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia