Poprzednia strona
  • wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

04.09.2018

Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo

„Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo” – wielki finał za nami

Osiemnastu rekordzistów w liczbie gromadzonych kilometrów otrzymało wyróżnienia i pamiątkowe statuetki podczas uroczystego zakończenia powiatowej akcji w ramach rywalizacji Endomondo, zorganizowanej przez Powiat Lęborski. Osobie wytypowanej przez PCPR wręczony został również wózek inwalidzki ufundowany przez Partnera Akcji.

Rywalizacja „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo” trwała od 9 lutego br. do 31 lipca. Biegacze, rowerzyści, chodziarze i amatorzy Nordic Walking wspólnie zbierali kilometry, by osiągnąć wspólnie wynik 100 tys. Wówczas to, Partner Akcji – Farm Frites Poland S.A. zadeklarował ufundowanie elektrycznego wózka inwalidzkiego dla osoby niepełnosprawnej ruchowo z terenu powiatu lęborskiego, którą wskaże Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Akcja zakończyła się spektakularnym sukcesem, ponieważ uczestnicy nie tylko osiągnęli zakładany limit kilometrów, ale wielokrotnie go przekroczyli, przemierzając razem 435 tys. 597 km. To prawie czterokrotna długość ziemskiego równika. – Mieszkańcy powiatu pozytywnie nas, jako organizatorów zaskoczyli – mówiła podczas podsumowania Teresa Ossowska – Szara, Starosta Lęborski – Udowodnili, że nie tylko chętnie inwestują w swoje zdrowie aktywnie trenując, ale również cechuje ich duża wrażliwość, ponieważ chętnie włączyli się we wspólne zbieranie kilometrów, by mogło spełnić się marzenie o swobodniejszym poruszaniu się osoby, która ma z tym na co dzień problem.

Marzenie to zrealizował Partner Akcji, firma Farm Frites Poland S.A. – Nasza firma robi najlepsze frytki, a więc i wózek musiał być najlepszy, to niemal „mercedes” wśród pojazdów tego typu i mam nadzieję, że poprawi jego użytkownikowi komfort poruszania się – mówiła podsumowując akcję.

Katarzyna Majchrzak z Farm Frites – Uczestnicy rywalizacji wręcz zaszokowali tak wielkim odzewem i chęcią udziału we wspólnej sportowej zabawie. Oczywiście jesteśmy w dalszym ciągu chętni partnerować powiatowi przy kolejnych edycjach tej imprezy.

Sukces akcji zawdzięczamy 435 osobom, które biorąc udział w sportowej aktywności w ramach rywalizacji, spaliły łącznie ponad 20 mln kalorii.

Biegacze, chodziarze i kolarze przemierzali trasy przeróżnych regionów Polski, ale nie tylko. Kolarze nakręcali kilometry w Hiszpanii i w Niemczech. Wszystkich łączył wspólny mianownik – są mieszkańcami powiatu lęborskiego działającymi wspólnie dla osiągnięcia zamierzonego celu.

W poszczególnych kategoriach najlepszymi okazali się:

„Jazda na rowerze – kobiety”: Anetta Krawczak, Katarzyna Zająć, Klaudia Kamionka; „Jazda na rowerze – mężczyźni”: Tomasz Ufniak, Krzysztof Kielas, Arkadiusz Petka; „Bieganie – kobiety”: Sylwia Formella, Anna Kita, Justyna Głuchaczka; „Bieganie – mężczyźni”: Artur Nowicki, Marek Wątroba, Tomasz Durzyński; „Chodzenie – kobiety”: Anna Elżbieta Szymanowska, Ewa Głombiewska, Danuta Bojanowska; „Chodzenie – mężczyźni”: Adam Bartosiak, Paweł Jędrzejewski, Leonard Naczk.

To grupa najaktywniejszych, którzy otrzymali statuetki i nagrody z rąk Teresy Ossowskiej – Szarej, Starosty Lęborskiego, Witlda Namyślaka, Burmistrza Miasta Lęborka i Katarzyny Majchrzak, przedstawiciela Farm Frites Poland S.A. Faktycznie jednak, zwycięzcami rywalizacji jest każda z 435 osób biorących udział w rywalizacji, ponieważ inwestycja we własne zdrowie jest cenniejsza od wszelkich możliwych pucharów czy nagród.

Za okazaną wolę współpracy, z wyrazami szacunku i podziękowaniami za partnerskie wsparcie oraz wrażliwość na ludzkie potrzeby, Farm Frites Poland S.A. otrzymało pamiątkowy grawerton.

Przed sceną każdy mógł obejrzeć również elektryczny wózek inwalidzki, który wsparł możliwości ruchowe osoby niepełnosprawnej z Gminy Nowa Wieś Lęborska.

Choć jeszcze nie ucichły brawa po pierwszej edycji rywalizacji, a organizatorzy – zachęcani głosami uczestników – już planują kolejne rywalizacje, które rozpoczną się w nowym roku kalendarzowym.

Kalendarz wydarzeń
Ładowanie Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

14
maj

Brak wydarzeń

« Maj 2021 » loading...
P W Ś C P S N
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Fotorelacje