Poprzednia strona
  • wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

02.03.2020

XIII GALA SPORTU POWIATU LĘBORSKIEGO

Najwybitniejszych sportowców, trenerów, działaczy i sponsorów uhonorowano nagrodami i wyróżnieniami podczas corocznego święta powiatowego sportu. XIII Gala Sportu Powiatu Lęborskiego odbyła się w minioną sobotę (29 lutego) w sali kinowej Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”.

– To już trzynasta edycja Gali, najważniejszego wydarzenia sportu powiatowego, honorującego ciężką pracę zawodników i uzyskiwane przez nich doskonałe sportowe wyniki – mówiła Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski.
Sukcesów sportowcom, trenerom i działaczom gratulował również Edmund Głombiewski – Wicestarosta Lęborski, Marian Borek -Przewodniczący Powiatowej Rady Sportu oraz Witold Namyślak – Burmistrz Miasta Lęborka, który udostępnił na Galę obiekt Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”. W święcie powiatowego sportu wzięli licznie udział wójtowie i burmistrzowie, radne Sejmiku Województwa Pomorskiego, przedstawiciele parlamentarzystów związanych z powiatem lęborskim, a także radni powiatowi, miejscy i gminni.

Oprócz zawodników i ich najbliższych, salę kinową „Fregaty” wypełnili również kibice, którzy podczas ceremonii wręczenia statuetek nagradzali zawodników gromką owacją. Artystycznie Galę uświetniły występy tancerek z Zespołu „LUZ” z Młodzieżowego Domu Kultury i wokalno-instrumentalne prezentacje MDK-owskiego zespołu pod dyrekcją Oliwii Stromskiej i Sylwestra Kustusza.

Nagrody i wyróżnienia Starosty Lęborskiego zostały nadane zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Lęborskiego nr XL/333/2014 z 29 lipca 2014 r. w sprawie przyznawania wyróżnień i nagród Starosty Lęborskiego za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie sportowym krajowym i międzynarodowym. W tym roku po raz pierwszy, oprócz zawodników reprezentujących dyscypliny olimpijskie, wyróżnienia otrzymali sportowcy paraolimpijscy.

____________________________________________________

Nagrody i wyróżnienia Starosty Lęborskiego otrzymali:

ZAWODNIK CHOJNICKIEGO KLUBU ŻEGLARSKIEGO

  1. Oskar Adamiak – Żeglarstwo
  • Mistrzostwa Polski klas olimpijskich (05 – 08.09.2019 r. Gdańsk) – II miejsce.

 

ZAWODNICZKA JEŹDZIECKIEGO  KLUBU SPORTOWEGO  „SENNY”

  1. Marta Bednarz – Jeździectwo
  • Mistrzostwa Polski Północnej (17 – 18.07.2019 r. Solec Kujawski) – III miejsce.

 

ZAWODNICZKI UCZNIOWSKIEGO  KLUBU  SPORTOWEGO „START”  LĘBORK

  1. Karolina Karpik – Boccia
  • Mistrzostwa Polski w Bocci (15 – 16.11.2019 r. Kraków) – I miejsce.
  1. Magdalena Szymańska – Pływanie
  • Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w pływaniu (26 – 28.04.2019 r. Kraków) – II miejsce.
  1. Oliwia Jackowska – Pływanie
  • Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w pływaniu (26 – 28.04.2019 r. Kraków) – II miejsce.

 

TRENER UCZNIOWSKIEGO  KLUBU  SPORTOWEGO „EKOLUDEK” SZCZENURZE

  1. Witold Krużycki – Lekkoatletyka

 

ZAWODNIK UCZNIOWSKIEGO  KLUBU  SPORTOWEGO „EKOLUDEK” SZCZENURZE

  1. Mateusz Buśko – Lekkoatletyka
  • Finał Krajowych Czwartków Lekkoatletycznych Ogólnopolskich (16.06.2019 r. Łódź) – III miejsce.

 

TRENER LĘBORSKIEGO  KLUBU  SPORTOWEGO „POGOŃ”

  1. Wojciech Potrykus – Tenis stołowy

 

ZAWODNIK LĘBORSKIEGO  KLUBU SPORTOWEGO „POGOŃ”

  1. Marek Prądzinski – Tenis stołowy
  • Awans do rozgrywek Superligi w sezonie 2019/2020.

 

TRENER KLUBU KARATE SHOTOKAN W LĘBORKU

  1. Piotr Pobłocki – Karate WKF

 

ZAWODNICY KLUB KARATE SHOTOKAN W LĘBORKU

  1. Natasza Olkowska– Karate WKF
  • Mistrzostwa Polskiej Unii Karate Juniorów Młodszych, Juniorów
    i Młodzieżowców w Karate WKF (20 – 21.09.2019 r. Środa Wielkopolska)

I miejsce.

  1. Aleksandra Klimik – Karate WKF
  • Mistrzostwa Polskiej Unii Karate Juniorów Młodszych, Juniorów
    i Młodzieżowców w Karate WKF (20 – 21.09.2019 r. Środa Wielkopolska)
    – II miejsce.
  1. Filip Maszota- Karate WKF
  • X Edycja – Ligowe Zawody Karate o Puchar Wójta Gminy Wejherowo (19.10.2019 r. Gowino) – I miejsce.
  1. Dagmara Linsztedt – Karate WKF
  • International Wrocław Open karate Adidas Cup (01.11.2019 r. Wrocław)
    – I miejsce.
  1. Weronika Reclaf – Karate WKF
  • International Wrocław Open karate Adidas Cup (01.11.2019 r. Wrocław)
    – II miejsce.
  1. Nina Wójtowicz – Karate WKF
  • VIII Ogólnopolski Turniej Karate WKF YAMABUSHI CUP 2019 (28.09.2019 r. Świecie) – I  miejsce
  1. Szymon Sołtys – Karate WKF
  • Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce
  1. Hanna Rutecka – Karate WKF
  • VIII Ogólnopolski Turniej Karate WKF YAMABUSHI CUP 2019 (28.09.2019 r. Świecie) – I miejsce
  1. Piotr Szczegielniak – Karate WKF
  • Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce
  1. Kornel Łazorczyk
  • Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce.
  1. Agnieszka Gumienna – Karate WKF
  • X Edycja – Ligowe Zawody Karate o Puchar Wójta Gminy Wejherowo (19.10.2019 r. Gowino) – I miejsce
  1. Konrad Gumienny – Karate WKF
  • Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce
  1. Aleksandra Janczak – Karate WKF
  • Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce.
  1. Joanna Drzeżdżon – Karate WKF
  • Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce.
  1. Igor Zagożdżan – Karate WKF
  • Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce.
  1. Paweł Bielka – Karate WKF
  • VIII Ogólnopolski Turniej Karate WKF YAMABUSHI CUP 2019 (28.09.2019 r. Świecie) – I miejsce

 

TRENER KLUBU STRZELECKIEGO  LOK  LIDER – AMICUS LĘBORK

  1. Robert Biczkowski – Strzelectwo

 

ZAWODNICY KLUBU  STRZELECKIEGO  LOK  „LIDER – AMICUS” LĘBORK

  1. Jakub Kozłowski – Strzelectwo
  • Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14.06.2019 r. Wrocław)
    – I miejsce.
  1. Paula Wrońska – Strzelectwo
  • Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn (01 – 04.08.2019 r. Wrocław)
    – I miejsce.
  1. Julia Okuniewska – Strzelectwo
  • Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn (01 – 04.08.2019 r. Wrocław)
    – I miejsce.
  1. Magdalena Pełka – Strzelectwo
  • Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn (01 – 04.08.2019 r. Wrocław)
    – I miejsce.
  1. Maria Baranowski – Strzelectwo
  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (21.09.2019 r. Ustka)
    – I miejsce.

 

TRENER KLUBU  KOLARSKIEGO  LEW  LĘBORK

  1. Paweł Strzelecki – Kolarstwo

 

ZAWODNICY KLUBU KOLARSKIEGO  LEW LĘBORK

  1. Piotr Rzeszutek – Kolarstwo
  • Mistrzostwa Polski w kolarstwie  (12 – 13.01.2019 r. Strzelce Krajeńskie)
    – III miejsce.
  1. Arkadiusz Petka – Kolarstwo
  • Mistrzostwa Polski w kolarstwie (23.06.2019 r. Starachowice) – III miejsce.
  1. Tomasz Rzeszutek – Kolarstwo
  • Mistrzostwa Polski w kolarstwie  (12 – 13.01.2019 r. Strzelce Krajeńskie) – XII miejsce.
  1. Agnieszka Pieper – Kolarstwo
  • Lang Team Maraton (11.05.2019 r. Kraków) – I miejsce.

 

TRENER UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „JEDYNKA”  MEYN – SOLEX LĘBORK 

  1. Dariusz Gromulski – Pływanie

 

ZAWODNICZKA UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „JEDYNKA” MEYN – SOLEX LĘBORK 

  1. Weronika Klejna – Pływanie
  • Mistrzostwa Polski Juniorów (6 – 8.12.2019 r. Ostrowiec Świętokrzyski) – I miejsce.

 

ZAWODNIK UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „EKONOMIK – MARATOŃCZYK” LĘBORK

  1. Piotr Pobłocki – Lekkoatletyka
  • 8. World Masters Athletics Championships Indoor – lekkoatletyka bieg na 10 km i 50 km ( 24 – 30.03.2019 r. Toruń) – I miejsce.

 

ZAWODNICZKA AZS WARSZAWA

  1. Weronika Hallmann – Pływanie
  • Główne Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców (15 – 19.05.2019 r. Olsztyn) – I miejsce.

 

TRENER AGOGA GYM LĘBORK

  1. Karol Kruzel – Kicboxing

 

ZAWODNIK AGOGA GYM LĘBORK

  1. Krzysztof Kruzel – Kickboxing
  • Mistrzostwa Świata K1 Global (29.11 – 01.12.2019 r.  Włochy) – III miejsce.

 

ZAWODNICZKA BASKET TEAM LĘBORK

  1. Katarzyna Nitecka – Koszykówka
  • XV Mistrzostwa Świata FIMBA ( 25.07 – 04.08. 2019 r. Espoo – Finlandia) – II miejsce

 

TRENER STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SIATKÓWKI LĘBORK

  1. Jarosław Pruski – Siatkówka

 

ZAWODNICY TRENER STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SIATKÓWKI LĘBORK

  1. Wiktor Cybula – Siatkówka
  • Mistrzostwa Polski Kadr Wojewódzkich – Nadzieje Olimpijskie (24-26.05.2019 Spała) – I miejsce.
  1. Jakub Stencel – Siatkówka
  • Mistrzostwa Polski Kadr Wojewódzkich – Nadzieje Olimpijskie  (24-26.05.2019 Spała) – I miejsce.

____________________________________________________

Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2019:

Kategoria nr 1 – Sportowiec młodzik

Statuetki otrzymali:

  • Mateusz Buśko-Uczniowski Klub Sportowy,,Ekoludek” Szczenurze
  • Damian Abczyński-Uczniowski Klub Sportowy ,,Start” Lębork

Dyplomy otrzymali:

  • Jakub Wojnicz-Fighter Lębork
  • Igor Zagożdżan-Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Filip Maszota- Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Szymon Sołtys- Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Bartosz Sołtys- Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Kornel Łazorczyk- Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Piotr Szczegielniak- Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Paweł Bielka- Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Piotr Krefft –Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń”

Kategoria nr 2 – Sportowiec młodziczka

Statuetki otrzymały:

  • Weronika Klejna-Uczniowski Klub Sportowy ,,jedynka” MEYN-Solex Lębork
  • Oliwia Jackowska-Uczniowski Klub Sportowy ,,Start” Lębork

Dyplomy otrzymały:

  • Dagmara Linsztedt- Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Joanna Drzeżdżon- Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Nina Wójtowicz- Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Aleksandra Janczak- Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Hanna Rutecka- Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Weronika Reclaf- Klub Karate Shotokan w Lęborku

Kategoria nr 3 – Sportowiec junior

Statuetkę otrzymał:

  • Jakub Kozłowski-Klub Strzelecki LOK ,,Lider-Amicus”

Wyróżnienie otrzymał:

  • Arkadiusz Okrój-Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń”

Dyplom otrzymał:

  • Igor Zagożdżan- Klub Karate Shotokan w Lęborku

Kategoria nr 4 – Sportowiec juniorka

Statuetki otrzymały:

  • Aleksandra Klimik-Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Magdalena Szymańska-Uczniowski Klub Sportowy ,,Start” Lębork
  • Maria Baranowski-Klub Strzelecki  LOK ,,Lider-Amicus”

Dyplomy otrzymały:

  • Wiktoria Naczk-Lęborski Klub Biegacza im. ,,Braci Petk”
  • Oliwia Gołąbowicz- Lęborski Klub Biegacza im. ,,Braci Petk”
  • Marta Bednarz- Jeździecki Klub Sportowy ,,Senny”

Kategoria nr 5 – Sportowiec senior

Statuetkę otrzymała:

  • Natasza Olkowska- Klub Karate Shotokan w Lęborku

Wyróżnienie otrzymał:

  • Bartosz Janczak- Klub Karate Shotokan w Lęborku

Dyplomy otrzymali:

  • Magdalena Pełka- Klub Strzelecki  LOK ,,Lider-Amicus”
  • Julia Okuniewska- Klub Strzelecki  LOK ,,Lider-Amicus”
  • Paula Wrońska- Klub Strzelecki  LOK ,,Lider-Amicus”
  • Magdalena Maszota- Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Katarzyna Pobłocka-Głogowska- Uczniowski Klub Sportowy ,,Ekonomik-Maratończyk”
  • Piotr Pobłocki- Uczniowski Klub Sportowy ,, Ekonomik-Maratończyk”
  • Leonard Naczk- Lęborski Klub Biegacza im. ,,Braci Petk”
  • Tadeusz Zblewski- Lęborski Klub Biegacza im. ,,Braci Petk”

Kategoria nr 6 – Drużyna, zespół roku – młodzik

Wyróżnienia otrzymały:

  • Klub Karate Shotokan w Lęborku: Joanna Drzeżdżon, Dagmara Linsztedt, Hanna Rutecka
  • Klub Karate Shotokan w Lęborku: Szymon Sołtys, Filip Maszota, Kornel Łazorczyk
  • Klub Karate Shotokan w Lęborku: Kornel Łazorczyk, Bartosz Sołtys, Adrian Jaskółka
  • Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń” – Junior C1 SKO 2019/2020

Kategoria nr 7 – Drużyna, zespół roku – junior

Wyróżnienie otrzymał:

  • Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń”- Junior B1

Kategoria 8 Drużyna, zespół roku – senior

Statuetki otrzymały:

  • Klub Strzelecki LOK ,,Lider-Amicus”- Paula Wrońska, Julia Okuniewska, Magdalena Pełka
  • Lęborski Klub Sportowy „Pogoń” – Poltarex ,,Pogoń” Lębork: Marek Prądzinski, Adam Dosz, Bogusław Koszyk, Tomasz Sposób

Dyplomy otrzymały:

  • Uczniowski Klub Sportowy ,,Ekonomik – Maratończyk”: Kaja Pobłocka, Kamila Pobłocka-Dobrowolska, Piotr Pobłocki
  • Lęborski Klub Biegacza im. ,, Braci Petk” : Tadeusz Zblewski, Łukasz Muszak, Radosław Stankiewicz, Klaudia Brzózka, Tomasz Gniba, Łukasz Wirkus

Kategoria nr 9 – Sportowe Odkrycie roku

Statuetki otrzymali:

  • Weronika Klejna- Uczniowski Klub Sportowy ,,jedynka” MEYN-Solex Lębork
  • Wiktor Cybula- Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork

Dyplomy otrzymali:

  • Igor Zagożdżan- Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Martyna Lodzińska- Uczniowski Klub Sportowy,,Ekoludek” Szczenurze
  • Wiktor Miotk- Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń”
  • Robert Czerniak- Uczniowski Klub Sportowy ,, Ekonomik-Maratończyk”

Kategoria nr 10 – Trener

Statuetkę otrzymali:

  • Robert Biczkowski – Klub Strzelecki LOK ,,Lider-Amicus”
  • Dariusz Gromulski – Uczniowski Klub Sportowy ,,jedynka” MEYN-Solex Lębork
  • Piotr Pobłocki- Klub Karate Shotokan w Lęborku

Dyplom otrzymał:

  • Piotr Pobłocki – Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk”

Kategoria nr 11 – Trener Gier Zespołowych

Statuetkę otrzymali:

  • Jarosław Pruski – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
  • Wojciech Potrykus- Lęborski Klub Sportowy „Pogoń” – Poltarex Pogoń Lębork

Dyplom otrzymał:

  • Wojciech Musuła – Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń”

Kategoria nr 12  

Działacz Ostatniego Ćwierćwiecza Powiatu Lęborskiego Statuetki w Plebiscycie Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2019 w kategorii działacz ostatniego ćwierćwiecza Powiatu Lęborskiego decyzją Powiatowej Rady Sportu w Lęborku otrzymują:

  • Mariusz Tkaczyk, Joanna Bieniek, Witold Krużucki, Waldemar Juszczak, Dariusz Górny, Janusz Szymankiewicz.

Kategoria nr 13 – Sportowe wydarzenie roku

  1. ENERGA Cyklo CUP Lębork 2019
  2. Międzynarodowa Gala K1 – MMA – BOKS z okazji 100 lecia Niepodległości
  3. Baltic CUP 2019 Międzynarodowe Zawody w strzelaniach pneumatycznych
  4. XXXVII Ogólnopolski Otwarty Bieg Przełajowy o ,, Puchar Leśny ” pamięci Tomasza      Hopfera
  5. XXI Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Łeba 2019
  6. Mistrzostwa Polski Oldbojów i Oldbojek Łeba 2019
  7. VI Grand Prix International Karate WKF
  8. XIX Bieg Uliczny św. Jakuba

Kategoria nr 14 – Sponsor roku

  1. Marcin Bańka – Kaufland Wejherowo
  2. PPU Robex  Sp.z.o.o -Evert Vervelde
  3. Meblert – Robert Gaffka
  4. Nadleśniczy Liziński Krzysztof – Nadleśnictwo Cewice
  5. Nadleśniczy Jan Dominiecki – Nadleśnictwo Lębork
  6. Dariusz Karaś- Meyn Polska SP.z.o.o.
  7. Nagórski Mirosław – Usługi leśne Mirosław Nagórski
  8. Tadeusz Pobrucki – Zakład Usług Leśnych
  9. Jacek Wawrzyniak
  10. Zdrowotel Łeba – Wojciech Pietruszewski
  11. Spółdzielcza Grupa Bankowa – Bank Spółdzielczy Łeba
  12. Poltarex – Marek Kubiak
  13. Ranczo Marcinkowo Szczenurze
  14. KTJ – Kolor Konrad Jakubowski
  15. KNK s.c. Krzysztof  Krawczyk, Grażyna Krawczyk

____________________________________________________

Nagroda Burmistrzów i Wójtów Powiatu Lęborskiego dla trenerów i zawodników, którzy w 2019 roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe:

Nagrodę Wójta Gminy Cewice Jerzego Bańki otrzymała Natasza Olkowska – Klub Karate Shotokan w Lęborku.

Nagrodę Burmistrza Miasta Lęborka Witolda Namyślaka otrzymały: Paula Wrońska, Julia Okuniewska, Magdalena Pełka – Klub Strzelecki LOK Lider Amicus Lębork.

Nagrodę Burmistrza Miasta Łeby  Andrzeja Strzechmińskiego otrzymał Szymon Sołtys – Klub Karate Shotokan w Lęborku.

Nagrodę Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska Ryszarda Wittke otrzymał Maciej Bieniasz – Krzywiec.

Nagrodę Wójta Gminy Wicko Dariusza Waleśkiewicza otrzymał Krzysztof Kruzel – Agoga GYM.

 

Kalendarz wydarzeń
Ładowanie Wydarzenia
31
marzec

Brak wydarzeń

« Marzec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
24
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Fotorelacje

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress